top of page

REALITNÝ SERIÁL 2. ČASŤ

Určite poznáte tú dilemu Kúpa či Prenájom

Nebudem tu písať všeobecné "kecy", ale ako som sľúbila, také ozajstné, zo života . Tento týždeň prišiel za mnou mladý párik , že by bolo načase sa osamostatniť a chcú si kúpiť byt. Ich prvá cesta bola do banky. Tu im vyrátali, koľko dostanú úver. Veľká spokojnosť, že to bola pekná suma. Vyjde im na pekný 3izbák, veď lepšie je mať niečo svoje so splátkou 500€/mes. ako platiť nájom 500€ a ešte to nie je moje . To dá logiku. Našťastie ich za mnou poslala ich švagriná a pýtam sa:"A povedali vám aj v banke, čo všetko spolu s hypotékou budete platiť?!

Splátka hypotéky - to je každému jasné.

Zálohové platby za byt - no, asi aj to.

Energie, rtvs - aha, áno aj to.

Byt musí byť poistený - síce ročná platba, ale aj to už bude na vašich pleciach - hmm

životné poistenie - pre každý prípad, aby sa splácal úver a ostatné výdavky ak prídete o prácu/plat z akéhokoľvek dôvodu - to je múdre.

"Mama hotel" asi skončí - zvýšia sa vám výdavky na jedlo a domácnosť - noo, nato sme nemysleli.

Stále si myslíte že je to rovnakých 500€ ako za nájom?

Nájom je 500€ - väčšinou aj s energiami, TV a internetom.

Neplatíte poistenie bytu.

Nemusíte mať životné poistenie (aspoň nie také vysoké ako pri úvere)

Ak sa niečo v byte pokazí - rieši si to majiteľ .

"mama hotel" aj tu končí , takže toto je rovnaké

Nieeeeee, neodhovorila som ich od kúpy, ALE..


Spolu sme došli k záveru, že bude v súčasnosti lepšie kúpiť IBA izbový byt. Splátka na hypotéke bude nižšia ako aj všetky ostatné náklady. Nebudú žiť od výplaty k výplate, ale ešte si popritom budú aj šetriť na ten vysnívaný izbak a možno aj dom.

Ak si s Vami nejaký maklér takto sadol a vysvetlil vám to na rovinu, dajte mi na neho kontakt, veľmi rada ho spoznám. Alebo nech mi tu rovno pošle svoje CV www.lucianosalova.sk/kariera

Pretože ja som ešte takého realiťáka nestretla . Pri obhliadkach ich zaujíma iba to či máte schválený úver alebo vlastné prostriedky na kúpu.


Lenže ja nie som ani realitka, ani banka. Ja sa snažím o to, aby ľudia mysleli dopredu. Vybaviť čo najvyšší úver, predať krásny byt... Všetko sa dá (veď je to výhodný obchod) , ale potom klient o pol roka, o rok príde nato, že si na plecia veľa naložil. Ako sa vraví, dvakrát meraj a raz rež a pri kúpe to platí tiež .... Trošku rýmovačky na záver .

Mimochodom mám na prenájom super špica 3izbový voľný byt na prenájom v Banskej Bystrici - Fončorda, ak by niekto hľadal , info u mňa .. Vážne, nie je to vtip.15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page